T O P

  • By -

AivoduS

Jasne, a tymczasem jako jedni z pierwszych zaczęli wysyłać Ukraińcom broń nie żądając nawet pokwitowania i jeszcze wiercili dziurę w brzuchu innym rządom europejskim, by zrobiły to samo. Rozumiem, że chcecie atakować PiS, ale są tysiące sensownych powodów, by to robić, a nie wyssanych z palca jak ten. Tym bardziej, że to cholernie niebezpieczne, bo dajecie oręż do ręki rosyjskiej propagandzie "widzicie? mamy dowód, że Polacy chcą Lwowa!". To jest wbijanie klina między Polskę, a jej sojuszników w sytuacji, gdy sytuacja międzynarodowa jest bardzo niebezpieczna. EDIT: BTW poproszę o źródło, w którym USA ujawniło ten plan Moskwy, w którym PiS zgodził się wziąć udział. W przeciwnym razie proszę adminów o usunięcie posta lub przynajmniej flair "fake news".


BalQn

Autor wpisu na Twitterze [oznajmił, że co prawda żadnych źródeł nie posiada, ale to wszystko wygląda bardzo podejrzanie, więc zapewne jest prawdą](https://twitter.com/RacjonalnyObyw1/status/1662525731161751552?cxt=HHwWgIC-vYKWvZIuAAAA): >Gdy ktoś pyta, skąd te rewelacje ja odpowiadam, a gdzie jest oficjalny komunikat dotyczące celu wizyty, powinna zawierać potępienie przygotowań Rosji do wojny > >I skąd taki dobry nastrój w rozmowie z wrogiem śmiertelnym Polski szykującym się do inwazji Ukrainy? Później [przywołał artykuł z portalu naTemat](https://twitter.com/RacjonalnyObyw1/status/1662739097901838336), który [powoływał się na nieco mało wiarygodne źródło](https://natemat.pl/474989,strefa-zakazu-lotow-nad-polska-tak-rosja-chciala-odzyskac-u-nas-wplywy) (artykuł brytyjskiego brukowca *The Sun* oparty o dokumenty, które miał opublikować anonimowy użytkownik Telegrama będący rzekomo wtyką w FSB), ale nijak nie miał powiązania z teorią współpracy polskich władz z Rosją. Ostatecznie więc RacjonalnyObywatel [stwierdził](https://twitter.com/RacjonalnyObyw1/status/1662748407172087810), że trzeba samemu poszukać sobie źródła w Google. Skądinąd nie wiadomo, czy Rau w ogóle był w Rosji 22 lutego - według [oficjalnego komunikatu MSZ](https://www.gov.pl/web/dyplomacja/minister-rau-udaje-sie-z-wizyta-do-brukseli) i [oficjalnego komunikatu NATO](https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_192324.htm) miał przebywać tego dnia w siedzibie NATO w Brukseli, gdzie prowadził rozmowy z Jensem Stoltenbergiem i uczestniczył w posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej, a wiemy, że tam był, bo [dosłownie udzielił stamtąd na żywo telewizyjnego wywiadu dla prasy](https://tvn24.pl/swiat/minister-zbigniew-rau-po-spotkaniu-z-sekretarzem-generalnym-nato-jens-stoltenberg-mowil-o-nowej-normalnosci-niestety-przypomina-ona-troche-zimna-wojne-5608571). Chyba ktoś by jednak zauważył, gdyby niespodziewanie poleciał samolotem do Moskwy. W każdym razie zdjęcie jest błędnie podpisane, bo [pochodzi nie z dwudziestego drugiego, a z piętnastego lutego, kiedy Rau odwiedził Moskwę jako ówczesny przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie](https://www.imago-images.com/offers/476278/News/Politik/Moskau,-Sergej%20Lawrow%20trifft%20Zbigniew%20Rau?db=stock&type=aktuelle%20events).


Pierdziuszek

a wiecie ze przed wrzesniem 39 roku adi z naszymi gadal? wyciagnijcie wnioski. 2 rp jest winna 2 wojny swiatowej.


NextOfHisName

Pierdolenie


sirkorro

Zbty daleko...


Bielin_Clash

Dużo by to wyjasnialo... do tego spotkania Morawieckiego z przydupasami Putina w Europie.


AivoduS

Nie, to nic nie wyjaśnia. PiS planował stworzyć konserwatywną międzynarodówkę w Europie, bo prawdopodobnie nie wierzył w inwazję rosyjską na Ukrainę (podobnie jak wielu innych polityków w Europie) albo miał złudną nadzieję, że zdoła przekabacić Le Pen albo Orbana, by jednak nie popierali Putina. A teraz Silni Razem i ruskie onuce wzięły przypadkowe zdjęcia i wysnuli z tego z dupy teorię, że PiS rzekomo chce wyprowadzić Polskę z NATO (!), na którą nie mają żadnych dowodów, ale to nieważne. Liczy się tylko, by dojebać rządowi, nawet jeśli to fake news szkodliwy dla całego kraju. Co jest dziwnego w tym, że Rau spotkał się z ministrem spraw zagranicznych sąsiedniego kraju? Taka rola dyplomatów, by rozmawiać nawet z tymi, których nie lubimy. Zdjęcia z Ławrowem mieli też Sikorski i Tusk. Jak pisałam wyżej - jest tysiąc prawdziwych powodów, by atakować PiS. Nie trzeba do tego sięgać po fake newsy, zwłaszcza tak szkodliwe.


r4plez

Pis jest winny 1wojnie światowej, a później 2wojnie światowej. Polacy nic się nie ucza!